Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

1988 yılında taka tipi bir tekne ile başladık serüvenimize. Önceleri gündüz gezileri genelde yaz aylarında Sarıyer çevresinde plajları ve kıyılarına Filburnu, Poyrazköy, Garipçe, Büyükliman bölgeleri idi. Bu gezilerde müşteriler eş dost akraba ve arkadaş çevresinden gurupları içeriyordu. Herkes evde hazırladığı kahvaltısını köftesini sucuğunu getirir çayları ve mangalı biz yapardık. Denize girilir yüzme bilmeyenler karaya çıkarılır. Akşam dönüşleri gün batımında yapılır ve boğazın eşsiz güzelliği yalıların önünden sessizce süzülürken teknemizde kalkan kadehler ile boğazın güzelliğine karşılık verilirdi. Bazen de dolunay olan gecelerde mehtap gezileri düzenlerdik şimdiki adı ile gece turları. 1998’e geldiğimizde 120 kişi kapasiteli Köksal adında bir yolcu teknesi inşa ettirerek gelişmekte olan sektördeki yerimizi pekiştirdik. 2005 yılında ise 100 kişi kapasiteli boğazın en şık gezinti teknelerinden biri olan Trivana 1 adlı sessiz seyir yapabilen tekneyi de hizmetinize sunduk. Son olarak 2015 yılında Tosun Paşa isimli boğazın en büyük teknelerinden olan 650 kişi kapasiteli davet ve restoran teknemizi; İstanbul boğazında bilgi tecrübe ve kalite ile siz değerli misafirlerimiz için inşa ettirdik. 2020 yılında ise sıfır inşa olarak tamamlanan 16m boyunda lüks motor yatımızı İstanbul boğazında faaliyete geçirdik. Hali hazırda yapımı devam eden lüks motor yat ve davet teknemiz mevcuttur. Bunlara ek olarak geniş müşteri portföyümüze cevap verebilmek için aylık, yıllık kiraladığımız teknelerimiz ve yatlarımız ile misafirlerimize tüm olanakları sunuyoruz.


Köksal Tur’ un sahibi olan Kpt. Göksal TOSUN 35 yıllık mesleki hayatının vermiş olduğu tecrübe ve almış olduğu eğitimler ile aynı zamanda Köksal Tur adı altında bulunan teknelerin kaptanlığını da yapmaktadır. Bize olan güveninize ve inancınıza sonsuz teşekkür eder ve sizleri ağırlamaktan gurur duyarız. 

Mayna Tekne Organizasyonu markası ile sektörde büyümeye devam ediyoruz. Şirket sahibi Kpt. Kemal UZUN un tekne kaptanlığı ve organizasyon tecrübesi ile sorunsuz ve güvenli organizasyonlar sunuyoruz.

Vizyonumuz

İstanbul boğazının ihtişamlı manzarası ve güzelliğinde tekne organizasyonlarını konforlu ve kusursuz olarak misafirlerimize sağlayarak sektörde liderliğimizi muhafaza etmek..

Misyonumuz

Kaliteyi benimseyerek misafirlerimize boğazda keyifli anlar yaşayabileceği muhteşem boğaz turlarını ve tüm organizasyonlarımızı her bütçeye uygun fiyatlarla sunmak için çalışıyoruz..

Referanslarımızdan bazılarına ulaşmak için tıklayınız.