Korona Virüs (Covid-19) Sonrası En Güvenli Aktiviteler Başladı!

Korona Virüs (Covid-19) Sonrası En Güvenli Aktiviteler Başladı!

KORONA VİRÜS PANDEMİ SÜRECİNDE EN GÜVENLİ AKTİVİTE

Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya ve ülkemize yayılan Korona Virüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Denizcilik Sektörü için alınan tedbirleri içeren Genelgeler T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca hazırlanarak Liman Başkanlıkları ve sektöre duyurulmuştur.

Uzun süredir korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle ticari faaliyetleri askıya alınan tekne ve yatlar Bakanlığın açıklaması sonrası tedbirler doğrultusunda tekrar ticari faaliyetlerine devam edebilecektir.

Korona Virüs ile Mücadelede T.C Sağlık Bakanlığının Yayımladığı Normalleşme Eylem Planına Göre Çalışıyoruz..

Pandemi sürecinde İstanbul kiralık yat ve tekne kiralama hizmetimiz ile açık havada en güvenli aktiviteyi düzenleyebilirsiniz. Ailenizle, sevdiklerinizle veya şirket çalışanlarınıza sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, düzenli dezenfekte edilen motor yat ve teknelerimiz ile bu sıkıntılı dönemde moral depolayabilirsiniz. Boğaz turu, keyifli bir kahvaltı, romantik bir akşamı yemeği yada özel etkinlik ve davetler için motor yat ve teknelerimiz korona virüse karşı tam tedbirli ve sezona hazırdır.

900M2 Kullanım Alanı ile Sosyal Mesafesi En Geniş Teknesine Sahibiz..

Tosun paşa isimli teknemiz 3 kat ve toplam 900m2 kullanım alanı ile boğazın sosyal mesafesi en geniş teknelerinden biridir. Pandemi sebebiyle ticari faaliyetlerin durdurulmasını fırsat bilerek bu özel teknemizi baştan aşağı yeniledik. Toplam 650 kişi kapasitesi ile kapalı ve açık alanlarda sosyal mesafe kurallarına uygun düzeni ile düğün, şirket yemeği gibi organizasyonlarınızı düzenleyebilirsiniz. Teknemiz Turizm bakanlığı denetimindedir.

KORONA VİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLİ VE GÜVENLİ TEKNE TURLARI NASIL YAPILIR?

 1. Teknelerin düzenli dezenfeksiyonu yapılır, ve bu işlem belgelendirilir.

 2. Kimlik bilgilerini beyan eden misafirler Tekne’ye kabul edilir. Kimlik bilgisi beyan edemeyen/etmeyen yolcular TUR’a çıkamaz.

 3. TUR’a katılacak kişilerin Ad-Soyad-Kimlik No bilgisi kayıt altına alınır ve TUR esnasında talep edilmesi halinde (Sahil Güvenlik-Deniz Polisi-Sağlık Bakanlığı) paylaşılır.

 4. Misafirlerin son 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, varsa kronik rahatsızlıkları, COVID-19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirme istenilir ve kayıtları muhafaza edilir.

 5. Tekne giriş’inde, misafirler temassız ateş ölçümü uygulamaları ve el dezenfeksiyon imkânı ile karşılanır.

 6. Tekne, TUR’a başlarken ve TUR sonlanırken (demir alma-halat çözme-bağlama) tüm misafirler yerlerine oturmalıdır. Manevra ve liman çıkış/liman giriş esnasında ayakta yolcu olmamalıdır.

 7. TUR başladıktan sonra tur süresince yat-lara, diğer teknelerden ve karadan misafir kabul edilmez. TUR’a başlayan kişilerle TUR sonlandırılır.

 8. TUR’un kapalı grupla (aile, yakın akraba ve arkadaşlar) yapılması durumunda mevcut kapasiteyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda ise sosyal mesafe planı’na uygun olarak yürütülür. Davet gemilerinde ise %50 kapasite limiti uygulanır.

 9. Mürettebat ve farklı kişilerden oluşan grupla tur yapılması durumunda bu kişiler tarafından maske, eldiven vb. kişisel koruyucu ekipman kullanılır. (TUR öncesi Tekne’ye gelirken, birlikte seyahat eden veya birlikte konaklayan ve aynı aileden olan kişilerde bu kural gerekli değildir.)

 10. Tekne ortak kullanım alanına el dezenfektanı konulur.

 11. Misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur.

 12. Tekne personeline TUR öncesinde ve gerekli hallerde ateş ölçümü yapılır.

 13. Mutfak dışında Tekne’nin başka bir bölümünde mangal vb. yemek pişirme alanı oluşturulamaz.

T.C Sağlık Bakanlığı COVID-19 Normalleşme Eylem Planı ve T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca tebliğ edilen;
27 Mayıs 2020 tarihli 80368960-020-E.26440 sayılı genelge’ye istinaden hazırlanan ve genelge uyarınca Tekne’de görünür alanda bulunması / uyulması ZORUNLU kurallara ait dökümandır.