Gündüz Boğaz Turları

Gündüz Boğaz Turları

Gündüz boğaz turları, genellikle sabah 09:00 ile aksam 17.00 saatleri arasındadır. İsteğe göre saat dilimi değişebilir. Genelde 2 saatlik boğaz gezisi ile tamamlanır. Kalkış noktaları boğazın bir çok noktasından olabilmektedir. Bu noktalar misafir ve organizasyon sorumlusu arasında netleştirilmelidir.

Gündüz Boğaz Turları Keyfi

Ortaköy cami gündüz boğaz turu

İstanbul denince akla gelen ilk yer İstanbul boğazıdır. Mavi ve yeşilin birleşimi, ihtişamlı yalı ve sarayları canlı görmek oldukça keyifli. İstanbul boğazının gündüz görmek istediğiniz manzaralarını gerek kültür turu tarzında gerekse eğlence amaçlı düzenlenen bu tekne turları her kesimden insana hitap etmekte olup bütçeniz doğrultusunda farklılıklar gösterebilmektedir.

Dört saat boğaz gezisi olarak gece turları konseptinde de yapılabilmektedir. Dilerseniz erken saatler için kahvaltı ve ana yemek konsepti ile dilerseniz ordövr tabağı ve ana yemek konseptinde olabilmektedir. Sadece zengin kahvaltı menüsü ile de tamamlayabilirsiniz. Gündüz boğaz turları ile Türkçe veya İngilizce sunum yapabilen rehber eşliğinde boğazın tüm tarihçesini canlı olarak öğrenebileceğiniz kültür turları yaklaşık dört saatte tamamlanmaktadır. Bu kültür turları dilerseniz sadece tekne kiralama dilerseniz yemekli tercih edilebilmektedir.

İstanbul Boğazını Gündüz Boğaz Turu ile Seyredin

Gündüz Boğaz Turları

Anadolu yakasındaki misafirlerimizi saat 09:00’da Beylerbeyi Vapur İskelesi’nden, Rumeli yakasındaki misafirlerimiz de saat 09:30’da Bebek Çamlı bahçe den alınarak (Tercihe bağlı olarak değişim gösterebilir, Arnavutköy, Kabataş iskelesi), 1 saatlik boğaz turu yapılır. Ardından Karadeniz çıkışlarındaki nadir temiz koylardan Büyük liman veya Poyraz köy de tekne demirlenir. Denize girme, yemek yeme, güneşlenme gibi eğlenceli aktivitelerin ardından saat 16:30’da tekne demir alır. Geliş istikametinin tam tersi yönünde tekrar bir boğaz turu yapılarak saat 17:00 da kalkış noktalarına misafirler bırakılarak tur tamamlanır. Yukarıda belirtilen saatler içinde tekne tamamen gurubunuza tahsis edilerek tekneye başka misafir alınmaz.

SADECE TEKNE KIRALAMA

Bu turlarda misafirlerimiz sadece tekneyi kiralayıp, yiyecek ve içeceklerini kendileri getirebilirler. Teknemizde tüm servis malzemeleri mevcuttur. Bu tür gündüz boğaz turlarında tekne kirası ve varsa servis bedeli ayrı ayrı hesaplanır. Teknenin güzergâhı boğaz içi sınırlarında kalmak şartı ve hava durumuna göre kaptanın yorumu ile misafir tarafından belirlenebilir. Gündüz boğaz turları için özel tekne kiralama düşünüyorsanız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.