Boğaz Turu

Boğaz Turu

Dünyanın en nadide şehirlerinden İstanbul.. İki kıta yı birleştiren köklü bir tarihi olan mükemmel bir şehir. İstanbul gezisinde boğaz turu kesinlikle atlanacak bir aktivite değildir. İstanbul un trafiğinden, kalabalığından ve stresinden arınıp boğazın serin sularında martılara simit atmak? Gerçekten kulağa hoş geliyor değil mi?

İstanbul denilince akıllara gelen ilk yer istanbul boğazı. BU nadide şehrin tüm güzelliklerini görmek için dünyanın dört bir yanından insanlar gelmektedir. Peki siz istanbul da yaşarken istanbul u gezdim diyebilirmisiniz? Tüm tarihi servetlerimizi bir kenara bırakıp sadece boğaz turu ile görebileğiniz Kız kulesi, dolmabahçe sarayı, ortaköy cami, Küçüksu kasrı, Topkapı sarayı, 15 temmuz şehitler köprüsü, Fatih sultan mehmet köprüsü, Rumeli hisarı kalesi, Çırağan sarayı, Beylerbeyi sarayı gibi yapıların dışında tarihi yalılar ile eşsiz bir görsel şov adeta..

Boğazın Avrupa yakasında; Sarıyer, Kireçburnu, Tarabya, Yeniköy, İstinye, Emirgan, Rumeli hisarı, Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme, Ortaköy, Beşiktaş, Kabataş, Karaköy ve Eminönü. Anadolu yakasında ise; Anadolu kavağı, Beykoz, Paşabahçe, Anadolu hisarı, Kandilli, Kuleli, Beylerbeyi, Üsküdar ve Kadıköy gibi boğazın bütün semtlerinden müsaitlik doğrultusunda organizasyonlar düzenlenebilmektedir.

Gündüz boğaz turları ve Gece boğaz turları olarak adlandırılan yemekli yada yemeksiz sizlerin talepleri doğrultusunda organize edilebilen çeşitli organizasyonlar bulunmaktadır.

Boğazda Kültür Turuna Ne Dersiniz?

Gündüz boğaz turları, bir saatten sekiz saate kadar dilerseniz yat dilerseniz tekneler ile düzenlenebilmektedir. Bir veya iki saatlik turlar kısa boğaz turu olarak adlandırılmaktadır. Dört saatlik boğaz turları görmeniz gereken tüm noktaları görmenize olanak sağlar. Bu turlarda kültür ve turizm bakanlığına bağlı boğaz tarihi bilgisi yüksek farklı dillerde tanıtım yapabilen rehberler hizmet edebilmektedir. Sekiz saatlik turlar genelde yüzme turları dır. Herhangi bir iskeleden alınan misafirler ile teknemiz temiz ve sakin olan koylara demir atar. Burada misafirler denize girerek güneşin keyfini çıkarır. Tekne demir alarak misafirleri aldığı noktaya geri bırakır. Tüm bu turlarda yemekli veya yemeksiz seçenekleri mevcuttur. Dilerseniz yemeklerinizi kendiniz getirebilirsiniz yada kahvaltı, brunch, kokteyl, ızgara gibi menülerimizden yararlanabilirsiniz.

Gece boğaz turu bir başkadır İstanbul’da…

Gece boğaz turları, genelde yemekli olan gece turları çeşitli bir çok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Mezuniyet töreni, düğün, nişan, sünnet, Doğum günü, şirket yemeği, iş toplantısı, türk gecesi ve after party gibi organizasyonları grubunuza özel tahsis edilen davet tekneleri yada yatlar ile düzenleyebiliyorsunuz. Hem gece boğaz turu yapmış oluyor hemde organizasyonunuz için mükemmel bir ortam kurmuş oluyorsunuz. Ayrıca kişi sayınız az olduğundan organizasyonlar bütçenizi aşıyor ise her akşam queen tour adıyla düzenlediğimiz karışık gruplara özel türk gecesi programımıza katılabilirsiniz. Tabi ki türk gecesi programına kalabalık gruplar halinde de katılabilirsiniz.

İstanbul boğazının muhteşem atmosferinden kendinizi mahrum bırakmayın. Dilediğiniz gibi bir organizasyon planı için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.